Showing all 10 results
Glavna naloga tesnilnih mas in materialov je preprečiti vstop vode ali druge tekočine, vodne pare, zraka in nečistoč v stična mesta. Tesnilna masa se mora za učinkovito zaščito prilagoditi gibanju stikov.
Tesnilni materiali se lahko uporabljajo na notranjih in zunanjih površinah.
Prednosti, ki jih ima tesnilna masa
Prednost tesnile mase je velika elastičnost in temperaturna obstojnost ter dober oprijem na različne materiale kot so steklo, keramika, kovina, les, kamen, umetne mase, emajle, betone in opeko.
Naj bo tesnilna masa pravilno izbrana
Izbira primerne tesnilne mase je odvisna predvsem od namena rabe. Poznamo silikonske, akrilne, poliuretanske in druge tesnilne mase ter lepila, ki so namenjena vsestranski ali namenski rabi.
- Silikonske tesnilne mase se uporabljajo za vgrajevanje, tesnjenje in lepljenje različnih materialov. So dobro kemijsko odporne, odporne na UV svetlobo, različne vremenske razmere in staranje.
- Akrilne testilne mase se uporabljajo za tesnjenje, lepljenje in hitra popravila pri zaključnih delih. Lahko se barvajo in nanašajo na vlažne površine. Sveže se lahko čistijo z vodo. Ne vsebujejo topil.
- Poliuretanske tesnilne mase se uporabljajo za tesnjenje dilatacijskih reg v gradbeništvu. So elastične, lahko se barvajo, so skoraj brez vonja in ne povzročajo korozije.
- Polisulfidne tesnilne mase se uporabljajo za izdelovanje termoizolacijskega stekla in tesnjenje dilatacijskih reg. So trajnoelastične dvokomponentne tesnilne mase, ki hitro utrjujejo po celotni debelini.
V naši ponudbi boste našli različne vrste tesnilnih mas za tesnjenje spojev, fug, razpok in špranj.